قیام ۱۵ خرداد سرآغاز انقلاب ۵۷ بود

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در خطبه های نماز عید فطر بجنورد اظهار کرد: دستگیری امام راحل در ۱۵ خرداد و اعتراض مردم در شهرهای مختلف به بویژه ورامین در حقیقت نقطه سرآغازین وقوع انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ شد.

 

وی گفت: امام راحل پس از ۱۵ سال از این واقعه توانست آرمان‌های دین را در نظام جمهوری اسلامی پیاده کند و نگذاشت انقلاب به سرنوشت مشروطیت دچار شود.

 

وی افزود: پس از ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی، نظام اسلامی همچنان با رهبری حضرت آیت الله خامنه ای در جهان می‌درخشد و در این ۳۰ سال کشور مقتدر از هر زمان دیگر شده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشار به اینکه امسال، سال حساسی برای نظام است گفت: به فرموده بنیانگذار جمهوری اسلامی آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

 

وی اظهار کرد: ماه مبارک رمضان از ابتدای تا انتهایش عید بود زیرا روزهای مبارکی بوده و بنا بر روایات ائمه اطهار، آن روزی که گناه نشود عید است.

 

وی عید سعید فطر را بازگشت به فطرت‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: ایستادگی در ماه رمضان برابر وسوسه‌های شیطان و عمل به دستور خداوند یعنی پاسخ به فطرت توسط مؤمنین انجام‌شده است.

 

به گزارش عصر اترک نماز عید سعید فطر در ۲۵ نقطه از خراسان شمالی به‌صورت محوری و همزمان با این روز اقامه شد.

 

انتهای پیام/

 

حدیث روز

 

 

 

 آرشیو

معرفی کتاب


"دختر شینا"

 

ادامه مطلب